SKL MECHANIC, s.r.o.
Niečo o našej spoločnosti

Naša spoločnosť pôsobí na trhu od roku 2008.
Zaoberáme sa spracovaním hutného materiálu od výpalkov, profily, sústružené diely a zvárané zostavy.

Tak isto máme aj svoje vlastné lakovňe.

Práškovú lakovňu s troma pecami z čoho sú dve plynové a jedna elektrická a mokrú lakovňu ktorej je dĺžka 12 metrov.

Vlastníme tie najmodernejšie sústružnícke a frézovacie zariadenia ktoré patria medzi jednotku na trhu ako sú napríklad Tessen EVO, Hyundai, Samag, Hwacheon....

Samozrejmosťou je aj vlastný laser s dvoma stolmi o rozmere 3000x1500 mm možnosťou delenia konštrukčných ocelí do hrúbky 20 mm, nerezových ocelí do hrúbky 12 mm a hliníka do hrúbky 8mm.
Tri ohraňovacie zariadenia Ermak AP2680, Amada 170 a LVD 170/30 ohýbačka rúr BLM Elect 52, ohýbačka drôtu BLM E-FLEX.

Tak isto máme aj vlastnú zvarovňu v našom areáli a jednu vysunutú.

Skladové priestory materiálov v celkovej rozlohe 200 m2 a sklad výrobkov v rozlohe 250 m2.

V roku 2015 sme zakúpili systém CITO digital s čím sme eliminovali prestoje vo výrobe zrýchlili celý tok výroby a sprehladnili všetky cenové ponuky, objednávky, výrobu a skladové zásoby.

DELENIE MATERIÁLOV:

Delenie materiálov od plechov cez rúry, jakle-štvorcové alebo nepravidelného rozmeru, plné tyče, pásoviny. Keďže disponujeme veľkým strojovým parkom máme možnosť materiál deliť na Lasery L3030 od spoločnosti Trumpf. Na tomto zariadení sa delia prevažne plechové materiály ale máme možnosť prostredníctvom opciou rotolas deliť aj štvorcové a nepravidelné profily a to s priebežným obrábaním do priemeru 140 mm a 415 mm na požadované otvory. Prostredníctvom pásových píl sa delia hlavne pásoviny a plné tyče ale taktiež je možnosť deliť aj profily. Pre špeciálne materiály ako je hlavne nerez sa používajú výstuhy zo silónu z dôvodu aby nedochádzalo ku kontaminácii s čiernim materiálom.

OHRAŇOVANIE:

Ohraňovanie plechov na lisoch Ermak a Amada závisí od samého ohybu. K vyjadreniu k samotným ohybom je potrebná kompletná dokumentácia a to najlepšie vo formátoch DWG, DXF, STEP 3D modely, PDF, alebo iné formáty ktoré sú z výstupu programu Solidworks. Ohýbať je možné aj rúry a to s maximálnym priemerom 52 mm na zariadení Elect 52 od spoločnosti BLM ktorý patrí k najmodernejším strojom. Stroj využíva k programovaniu svoj systém a preto je potrebné tak ako pri ohýbaní plechov zasielať kompletnú dokumentáciu aby sa programátor vedel vyjadriť k cenovej ponuke.

SÚSTRUŽENIE:

K sústružníckym prácam využívame program na programovanie GibbsCam a niekoľko sústruhov ako Cutex 160, Cutex 240, Hwacheon, Haas 750, Poligym.
Pri prehliadke našich stojov sú uvedené všetky parametre strojov a cenovú ponuku na sústružené komponenty Vám vieme vyhotoviť takmer obratom.
Samozrejme všetko to závisí od komplikovanosti a počtu komponentov.

FRÉZOVANIE:

Tak isto ako pri sústružení aj pri programovaní frézovaných dielov využívame program GibbsCam. Do kategórie CNC frézovacích zariadení zaradujeme Vesta 1050, Tessen EVO, Feeler, Awea BM 1020, Awea BM 1200. Pri frézovaných komplikovaných dieloch Vám cenovú ponuku vieme vyhotoviť do 2 pracovných dní pokiaľ je zaslaná výkresová dokumentácia jasná a bezchybná. Najvhodnejšie je zasielanie 3D dokumentov vo formáte STEP keďže vlastníme aj program Solid Works

ZVÁRANIE:

Zváranie certifikovanými zváračmi technológiou MIG TIG, ktoré posudzuje náš zváračský technik.
MIG: Zváranie taviacou sa elektródou v inertnom plyne.
TIG: Zváranie volfrámovou elektródou i inertnom plyne.

Povrchová úprava

Ako finalizáciu komponentov ponúkame povrchovú úpravu práškovou farbou ktorá sa vypaluje v peciach s rozmermi 3,5 x 2,0 x 2,0 m , alebo druhou možnosťou je lakovanie mokrou farbou v našej lakovni s rozmermi 12,0 x 6,0 x 4,3 m.
Povrchová úprava je finálnim výsledkom každého komponentu preto dbáme na jej 100% kvalitu.
Je vykonávama zaškoleným personálom a na každú jednu lakovňu dohliada hlavný majster.